Norima uždrausti greituosius kreditus?

Vis dažniau pasigirsta kalbos, kad greitieji kreditai turi būti tarsi dinozaurai: jiems atėjo laikas išnykti it palikti žemę mums. Galbūt būtų galima sakyti: palikti žemę bankams. Kol vieni bando primygtinai įrodyti, kad kreditai daro labai neigiamą įtaką žmonių finansų valdymo poreikiams, kiti kartoja, jog tai puiki galimybė pasiskolinti, kuomet prireikia pinigų ir jei šio tipo firmos nustos teikti savo paslaugas bus labai daug nusivylusių klientų, kurie nebežinos ką daryt taiga prireikus pinigų. Greitieji kreditai dažnai linksniuojami kaip labai prastas būdas gauti reikiamą pinigų sumą. Psichologai tvirtina, jog žmonės pasiskolina labai impulsyviai, o paskui nebegebantys pinigų grąžinti puola į depresiją iš kurios paprasčiausiai nebėra kelio atgal. Tiesa, šis variantas taip pat tiesa, kadangi daugelis neįvertina savo pasiskolinimo galimybių. Impulsyvus elgesys skatina ir vėliau priimti neracionalius sprendimus, būtent todėl ir vis dažniau pasigirsta nuomonės apie labai prastą būdą gauti reikiamą pinigų sumą. Nors kreditas internetu nemažai daliai žmonių yra tarsi išsigelbėjimas iš kasdienybės – į tai neatsižvelgiant siūloma arba visiškai uždrausti kredito paslaugas, arba bent jau sugriežtinti dar labiau sąlygas, kad galėtų skolintis tik tam tikra dalis žmonių. Žinoma, taip siekiama sukurti tokią auditoriją, kuri tikrai būtų pajėgi pinigus grąžinti, tačiau tuomet atsiras labai didelis žmonių skaičius, kuris galbūt ir grąžina sunkiai, tačiau tai padaro, nes konkrečiu metu jiems tai gali būti vienintelis būdas išgyventi.

Kas bus, jei kreditą uždraus?

Nemaža dalis žmonių sau su baime kelią šį klausimą. Išties, Lietuvoje egzistuoja tam tikra socialinė grupė, kuri pasiskolina bene kiekvieną mėnesį. Svarbiausia, pinigus jie visada grąžina, tačiau toks skolinimosi procesas padeda išgyventi, nes algos gaunamos konkrečiu metu. Šio tipo žmonėms bus labai sunku pakeisti apie savo įpročius, o ką jau kalbėti apie tuos, kuriems užsidirbti apskritai sunku arba net neįmanoma. Nepastovi alga Lietuvoje nebėra naujiena, tad būtent kreditas ir būna išsigelbėjimas, kuris padeda žiemos metu susimokėti aukštas šildymo sąskaitas.

O gal mes galime kovoti?

Kol kas niekas nežada visiškai uždrausti kreditų tad tie, kurie gyvena nuolat skolindamiesi gali šiek tik nusiraminti. žadama keisti tik sąlygas: iškelti tokias, kad pinigus gauti tik tie žmonės, kurie tikrai galės juos grąžinti. Viskas kaip ir tikslinga ir teisinga, tačiau kreditą gauti bus toli gražu nebe taip paprasta. Paskolą įkeičiant automobilį taps populiariausiu būdu pasiskolinti. Nenuostabu, kadangi neteks nurodyti savo kasmėnesinių pajamų, kurios gali kontroliuoti pasiskolinimą.

Kreditas daugeliui išgelbsti gyvenimą ir visiškai nesvarbu, jog tai verslas, kurio metu siekiama uždirbti nemažai pinigų. Jei kyla poreikis pasiskolinti – nebijokite to padaryti. Pasistenkite gyventi kuo komfortabiliau ir paprasčiau, kiek tik leidžia sąlygos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *