Kaip šildytis?

Kaip veikia šildymas pastatus?

Yra įvairių pastatų šildymo sistemų. Šalto klimato zonoje  namų ir pastatų šildymo sistemos dažniausiai grindžiamos tuo, kad krosnis, katilas ar šilumos siurbliai šildytų orą, vandenį arba garus. Būdingiausi šildymo sistemų tipai yra priverstinis oro, vandens, geoterminis ir garo spinduliavimas.
Vienas iš būdų naudojamų namų šildymui yra sušildyto oro priverstinis paskirstymas patalpose. Jis paremtas tuo, kad oras sušildomas krosnyje ir per ventiliacines angas ir kanalus, įrengtus įvairiose namo patalpose jas sušildo. Ši sistema taip pat yra vadinama  centrinio šildymo sistema, nes pašildytas oras ateina iš vieno židinio taško ir pasikirstomas   į visas namų patalpas. Oras gali būti sušildomas elektros, propano, dujų ar naftos pagalba. Ši sistema yra nebrangi ir patogi.
Patalpų šildymui naudojamas tiesioginio šilumos perdavimo iš karšto į šaltą paviršių būdas. Šiluma yra tiekiama per karšto vandens vamzdžių sistemą po grindimis. Vanduo šildomas boilerių varomų elektros energija  arba dujomis ar saulės per saulės kolektorių. Šios šildymo sistemos  pagaminta šiluma yra natūrali ir patogi,  tačiau yra lėtai kaistanti, vamzdžiuose esantis  vanduo turi būti šildomas ir paskirstytas viso pastato sistemoje. Ji brangi ir įvykus gedimui sunku jį rasti.

Grindjuosčių šildymo sistema yra tiekiama grindjuostėmis  prie kiekvienos namo kambario sienos. Oras yra paskirstomas karšto oro konvekcijos būdu. Ši sistema yra labai efektyvi, kiekviename kambaryje temperatūra gali būti reguliuojama atskirai. Tačiau sistema taip pat yra brangi, procesas lėtas, grindjuostės negali būti uždengtos baldais ar užuolaidomis.

Radijatorinė šildymo sistema pagrįsta  vienu  arba  dviem vamzdžiais einančiais į radijatorius, kuriuose vanduo sušildytas elektros, dujų, naftos ar propano pagalba pasiskirsto sistemoje ir sušildo patalpas. Ši sistema yra efektyvi ir greitai įkaista, tačiau radijatoriai nepuošia patalpos, šalia jų nerekomenduojama statyti baldų.
Geoterminis šildymas naudojant žemės kilpos geoterminės sistemos technologiją, šilumą paima iš žemės. Sistema yra brangi įdiegti bet per ilgą laiką ji taps pati efektyviausia, nes sutaupys vidutiniškai 50% nuo jūsų būsto šildymo ir aušinimo sąskaitų.

Pasyvus ir aktyvus  saulės energijos naudojimas  taip pat yra namų šildymo galimybė. Tačiau pasyvus yra tinkamas tik diegiant jį naujos statybos namus, aktyvus yra brangus, diegiant saulės kolektorius ant stogo, bet galima jį panaudoti ir jau pastatytuose namuose.
Pasirinkite jums labiausiai priimtiną šildymo tipą, pasikondultuokite su profesionalais ir gyvenkite šiltuose jauliuose namuose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *