Kaip nepakliūti į nesąžiningų e-prekeivių pinkles

Nors vangiau nei užsienyje, bet vis tik ir Lietuvoje apsiprekinančių internete skaičius auga. Populiariausi e-prekybos portalai – internetines parduotuves, prekiaujančios bilietais į įvairius renginius, tačiau pasirodo ir toks paprastas atrodytų produktas ne visada garantuoja, kad teks užimti būtent tokias vietas, kurioms  bilietus įsigijote. Teko stebėti vaizdą, kai populiaraus spektaklio uždangai pakilus salės administratorės beviltiškai blaškėsi besistengdamos susodinti žiūrovus,  įsigijusius bilietus internetu ,  kurių buvo parduota po 2 bilietus vienai  vietai.  Ši sistemos klaida gadino renginio nuotaiką ne vien sudubliuotų bilietų pirkėjams.

Kaip galima apsisaugoti nuo nesąžiningų internetinės parduotuvės prekeivių? Visų pirma reiktų įdėmiai susipažinti su pardavėjo taisyklėmis, kruopščiai suipažinti su perkamo produkto aprašymu ir būtų gerai pasidaryti jo kopiją, taip pat dar prieš perkant prekę reiktų pasidomėti jos grąžinimo sąlygomis, nes kai kurių parduotuvių skelbimai teigia, kad laikrodžių grąžinti negalima, o teko matyti, kai jie perkami internetinės parduotuvės pagalba už ne vieną tūkstantį litų, taiga reiktų pagalvoti ar ne per didelė rizika.

Vartotojams kartais patariama pasidomėti ir įmonės finansine padėtimi, t.y. mokumu, kad nelikti pinigus apmokėjus be prekės, tai nurodo kai kuris imoniu katalogas. Perkant brangesnę prekę reiktų pasidomėti ir pirkėjų atsiliepimais, pasinaudoti draugų ar pažįstamų rekomendacijomis panaršyti internete, kur talpinami tokių įmonių katalogai, ar pasirinktoji internetinė parduotuvė yra jų rekomenduojamų ir patikimų svetainių sąrašuose.  Taip pat reiktų pasidomėti ar internetinės parduotuvės  svetainės adresas naudoja SSL sertifikatą, jei ne – nevertėtų ja labai pasitikėti ir suvedinėti savo asmeninių duomenų bei apsipirkinėti. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad nevertėtų naudotis tokios internetinės parduotuvės paslaugomis, kurios sistema reikalauja nurodyti e-bankininkystės kodus ar kitą nebūdingą informaciją. Saugokitės ir būsite apsaugoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *