Betonas

 

Ar betonas yra gražus?

Išgirdus žodį “betonas“ , iškart iškyla niūraus  betono mazgo,  purvinų betonavimo darbų ir  pilko betono vaizdai.   Ar betonas yra gražus? Neskubėkime atsakyti „ne“. Betonas pasaulyje naudojamas ir kaip apdailos medžiaga, kuri pasižymi puikiomis savybėmis jį eksploatuojant.

JAV išpopuliarėjęs betonas atkeliavo ir į Europą. Betono panaudojimo mastai visame pasaulyje ženkliai išaugo pradėjus naudoti spalvoto ir tekstūrinio betono gaminimo technologijas.

Dizaino specialistai ir vartotojai greitai įvertino dekoratyvinio betono grožį ir galimybes, kurios leido žymiai paspartinti įrengimą nei naudojant natūralias medžiagas pavyzdžiui tokias kaip marmuras ar akmuo.

Žmogus didelę gyvenimo dalį praleidžia žiūrėdamas sau po kojomis, todėl jam svarbu kokia yra grindų, takų, šaligatvių danga, kuri matyti ne tik jam einant, bet pastebima ir per daugiaaukščių pastatų langus, balkonus. O ir keliaujant pėsčiomis, svarbu, kad danga nebūtų slidi, būtų tinkamai pažymėta, jei tai pėstiesiems skirta perėja, ar automobiliu važiuojant pažymėtos kelio juostos, stop ar kiti ženklai.

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti betoną, kuris visiškai perteikia natūralias arba jau seniai negaminamų medžiagų, kurios aktualios atliekant restauravimo darbus, savybes. Tai padeda išlaikyti ir tam istorijos laikotarpiui būdingą aplinką, įskaitant ir kraštovaizdžio architektūrą. Dekoratyvinis betonas, sukuriantis natūralių medžiagų imitaciją yra santykinai nebrangus ir puikiai eksploatuojamas, nes atsparesnis aplinkos poveikiui, temperatūriniams svyravimams, nėra slidus, atsparus spaudimui ir dilimui.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *